Välj kartsajt: vintage

Senaste aktiviteter på Vintagekartan (sid 259):

Visar:senaste recensionersenaste vintagebutik-bilder  

  • Betyg: 22014-07-04, kl 16:02, om MyrornaInget vidare. Hittar sällan något fint, men då och då kan det faktiskt hända. Överpriser på kläderna.

    2 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 12014-07-04, kl 11:29, om MyrornaMycket dyrt utbud. Ej så värst trevlig personal. Vissa kläder från t.ex HM är billigare nya i HM:s butik.

    0 3 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52014-07-04, kl 01:55, om MärkesreturenÄlskar denna butik!!!
    Fantastiska märkeskläder till riktiga FYNDPRISER och underbart trevlig och kunnig affärsinnehavare!!! :)
    Snyggt, inspirerande och mycket annat som man kan köpa också!
    Miljövänlig återvinning av fina kläder när det är som bäst!
    Gå dit och gör dig ett kap - eller lämna in kläder och du har ALLTID pengar att hämta!!!
    Ärlig, pålitlig och mycket seriös affärsinnehavare!!!
    Rekommenderas verkligen!!!
    Bästa Secondhand-butiken!! :)

    0 2 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 12014-07-04, kl 00:49, om Pernillas BarnklädesförmedlingVAR försvinner mina pengar!!!???
    Lämnar in massor av snygga kläder i Nyskick och SER när andra kunder köper och betalar för dem!!!
    När man sedan frågar om man sålt något så finns det INGA pengar och då undrar jag VART pengarna försvinner!!!???
    Flera kunder säger samma sak!!!
    Så VARNING!!!! :(
    Har heller INGET Godkänt kassa system och åker på Lyxsemester varje år för kundernas pengar då eller...!!??

    0 2 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52014-07-03, kl 14:50, om Sjöareds Second HandEn av de mest välsorterade och fräscha second hand butiker jag besökt!

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52014-07-02, kl 11:18, om Draknyckelnen mötesplats och plats för shopping på annan nivå. Underbar stämning och underbara Herr och Fru Draknyckel.Jag har varit här några gånger, jag kommer garanterat tillbaka och jag kommer att visa mina vänner Draknyckeln, de som inte känner till det.

    2 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52014-06-30, kl 12:12, om Erikshjälpen FrölundaMycket bra bokavdelning, café och att de byter varor ofta.

    0 2 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 32014-06-29, kl 20:55, om Bye BuyJag letar febrilt efter den perfekta barnbutiken med begagnade kläder. Tyvärr är inte heller den här butiken så bred som jag önskat mig. Jag får leta vidare.

    1 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 32014-06-29, kl 20:52, om RackarungarMånga fina barnkläder, men inte riktigt så brett som jag önskat mig.

    1 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52014-06-29, kl 18:53, om Erikshjälpen & Pingstkyrkan Second Handjättebra - rätta priser och överskottet går till välgörenhet, precis som det borde vara med second hand affärer!

    1 0 Från Vintagekartan.se