Betyg: 52014-08-28, kl 07:38, om Second StyleVarmt välkomnande! Här hittar jag alltid något ´nytt´ och roligt. Stortrivs i den lilla butiken vid kanalen!
Betyg: 32014-08-28, kl 07:38, om Erikshjälpen VetlandaBörjar få dyra priser, men å andra sidan är det en bra butik, välsorterat. Rekomenderar fikahörnan varmt, gott å bra priswr där.
Betyg: 52014-08-28, kl 07:30, om LoppishusetMycket bra priser. Här går verkligen att fynda. Allt är dessutom uppsorterat i olika rum tex tyg, porslin, husgeråd, möbler i källaren.
Betyg: 22014-08-26, kl 21:00, om Emmaus BjörkåButik som ligger bra till, men dyrt. Nedgångna skrynkliga gymnastikskor för 150 kr?? Bokavdelningen rörig, men det finns en del där till hyfsade priser.
Betyg: 52014-08-26, kl 20:53, om Erikshjälpen BoråsOftast mycket bra, om än ojämna, priser. Köpte en fin, handduken ryamatta för 45 kr, det fanns fler andra i samma prisklass, men andra smutsiga eller i syntet för 3ggr så mycket. Rent och luftigt, det är lätt att se allt.Jag är mycket imponerad av möbler och husgeråd och bokavdelning, även om det finns en stor klädavdelning (är kräsen och har ovanlig storlek). Mest barnkläder i förskoleåldern. Stort utbud av ungdomsböcker (och de flesta andra böcker också) Mycket trevlig personal.
Betyg: 52014-08-26, kl 20:47, om Erikshjälpen BoråsOftast mycket bra, om än ojämna, priser. Köpte en fin, handduken ryamatta för 45 kr, det fanns fler andra i samma prisklass, men andra smutsiga eller i syntet för 3ggr så mycket. Rent och luftigt, det är lätt att se allt. Jag är mycket imponerad av möbler och husgeråd, även om det finns en stor klädavdelning (är kräsen och har ovanlig storlek). Mest barnkläder i förskoleåldern. Mycket trevlig personal.
Betyg: 52014-08-29, kl 06:24, om 59 Vintage Store
Fantastiskt kunnig och stilsäker ägare. Stort utbud av kvalitetskläder.
2 1 Från Vintagekartan.seBetyg: 52014-08-28, kl 07:38, om Second Style
Varmt välkomnande!
0 1 Från Vintagekartan.seHär hittar jag alltid något ´nytt´ och roligt. Stortrivs i den lilla butiken vid kanalen!
Betyg: 32014-08-28, kl 07:38, om Erikshjälpen Vetlanda
Börjar få dyra priser, men å andra sidan är det en bra butik, välsorterat. Rekomenderar fikahörnan varmt, gott å bra priswr där.
0 0 Från Vintagekartan.seBetyg: 52014-08-28, kl 07:30, om Loppishuset
Mycket bra priser. Här går verkligen att fynda. Allt är dessutom uppsorterat i olika rum tex tyg, porslin, husgeråd, möbler i källaren.
0 1 Från Vintagekartan.seBetyg: 12014-08-28, kl 06:28, om Lindra Second Hand
Riktig besvikelse. Total oreda på allt..
1 1 Från Vintagekartan.seBara några få varor är prismärkta. Oerhörd besvikelse.
Betyg: 22014-08-26, kl 21:00, om Emmaus Björkå
Butik som ligger bra till, men dyrt.
2 1 Från Vintagekartan.seNedgångna skrynkliga gymnastikskor för 150 kr??
Bokavdelningen rörig, men det finns en del där till hyfsade priser.
Betyg: 32014-08-26, kl 20:51, om Myrorna
Dyrorna...
0 0 Från Vintagekartan.seFinns mycket böcker, kläder, möbler och husgeråd, men mycket dyrare än på andra ställen.
Betyg: 52014-08-26, kl 20:53, om Erikshjälpen Borås
Oftast mycket bra, om än ojämna, priser. Köpte en fin, handduken ryamatta för 45 kr, det fanns fler andra i samma prisklass, men andra smutsiga eller i syntet för 3ggr så mycket.
0 0 Från Vintagekartan.seRent och luftigt, det är lätt att se allt.Jag är mycket imponerad av möbler och husgeråd och bokavdelning, även om det finns en stor klädavdelning (är kräsen och har ovanlig storlek). Mest barnkläder i förskoleåldern.
Stort utbud av ungdomsböcker (och de flesta andra böcker också)
Mycket trevlig personal.
Betyg: 52014-08-26, kl 20:47, om Erikshjälpen Borås
Oftast mycket bra, om än ojämna, priser. Köpte en fin, handduken ryamatta för 45 kr, det fanns fler andra i samma prisklass, men andra smutsiga eller i syntet för 3ggr så mycket.
0 0 Från Vintagekartan.seRent och luftigt, det är lätt att se allt.
Jag är mycket imponerad av möbler och husgeråd, även om det finns en stor klädavdelning (är kräsen och har ovanlig storlek). Mest barnkläder i förskoleåldern.
Mycket trevlig personal.
Betyg: 52014-08-26, kl 08:27, om Erikshjälpen Spånga
FINT OCH FRÄSCHT trevlig personal humana priser
1 0 Från Vintagekartan.se