Välj kartsajt: vintage

Senaste aktiviteter på Vintagekartan (sid 132):

Visar:senaste recensionersenaste vintagebutik-bilder  

  • Betyg: 42016-12-06, kl 21:12, om Lindra Second HandTrevlig andrahandsbutik med en cafédel.

    0 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-12-05, kl 17:37, om Farmors SecondhandStans bästa second rent och trevligt låga priser

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 12016-12-02, kl 09:26, om Agape Second handRelativt höga priser för att vara en loppis. Borde sänkas. Stort och luftigt dock och mycket varor.

    2 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-11-29, kl 07:07, om Rebuy Second Hand och EkoCaféStans roligaste butik! Man vet aldrig vad man hittar. Gott och billigt fika, både ekologiskt och vegan. Värt ett besök!

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-11-28, kl 11:08, om ReturbutikenBra priser, fyndmöjligheter, trevlig personal. Rekommenderas varmt om du har vägarna förbi Orsa

    0 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-11-25, kl 07:05, om Skenabron second hand, SkänningeFin liten butik med vettiga priser. Mycket Retro, kläder och prylar. Bra affär

    0 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 32016-11-23, kl 17:44, om Möjligheternas HusEn bra second hand med ett brett utbud, däremot inte så mycket av de små prylarna likt lampor, fritidspinaler, porslin, elektronik och dylikt. Böcker, tidningar och skivor finns fet däremot ett helt våningsplan till ;) Mycket kläder till väldigt bra priser, och en hel del fina möbler också. Personalen kan vara lite otrevliga och hälsar inte när en får ögonkontakt utan stirrar bara vilket gör att en inte alltid känner sig välkommen tyvärr, därav det lägre betyget.

    2 2 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 42016-11-23, kl 17:36, om Skarpnäcks Återbruk PrylarSå himla härligt!
    Förvisso litet och fullt med föremål från golv till tak men det är en del av charmen. Personalen är så gulliga och möter alltid en med ett leende. Med lite tålamod och ett öga för guldklimpar kan en komma härifrån med massor, till ett bra pris dessutom!

    Det nämns inte i beskrivningen men på andra sidan ´huset´ finns ytterligare en butik vilken är en del av denna, där alla böcker och tidskrifter säljes. Fråga personalen om mer vägledning, helt klart värt det:)

    0 1 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-11-20, kl 17:01, om 118 Second LäderJag är en gammal trogen kund som alltid blir positivt överraskad när jag kliver in hos Eva! Kan inte låta bli att köpa nåt när jag ändå är där, så jag har garderoben full av hennes jackor, kappor och pälskragar! Mm...jag ska dit snart igen...

    1 0 Från Vintagekartan.se
  • Betyg: 52016-11-20, kl 13:27, om ÅterbruketVäldigt bra second hand för barn. Hjälpsamt och trevligt bemötande. Stort utbud.

    2 1 Från Vintagekartan.se